KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13272458
nr 1327 2458
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Färgetsning, Signerad, numrerad 75/100. Motivet: 31x55cm
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 18 maj 2020
kl 19:32:18
700 kr
900 kr
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
Roberto Matta
Läs mer om Roberto Matta